STUDIO STOMATOLOGICZNE

CENNIK

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

Ortodoncja

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii specjalizującą się w diagnozowaniu oraz leczeniu wad zgryzu i wad szczękowo-twarzowych, a także korygowaniu nieprawidłowości zębowych. Wbrew powszechnemu przekonaniu leczenie ortodontyczne można przeprowadzić u pacjenta w każdym wieku. Wśród wskazań do leczenia ortodontycznego wymienia się:

  • - zaburzenie prawidłowego funkcjonowania narządu żucia,
  • - powody profilaktyczne (zachodzące na siebie zęby utrudniają, a w niektórych przypadkach wręcz uniemożliwiają zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej),
  • - powody estetyczne.
Ortodoncja i stomatologia estetyczna to specjalizacje, które blisko ze sobą współpracują. Celem zarówno jednej, jak i drugiej jest piękny i zdrowy uśmiech, który chcemy uzyskać bez ingerencji protetycznej w zdrowe zęby.


Ortodoncja – leczenie kosmetyczne czy zapobiegawcze?

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości zębowych, w sytuacjach kiedy zęby są zbyt ciasno osadzone w szczęce lub nachodzą jeden na drugi ingerencja ortodonty nie ma na celu wyłącznie poprawy estetyki uśmiechu. Nieprawidłowe rozmieszczenie zębów w łuku zębowym znacząco utrudnia prawidłową higienę jamy ustnej, co stwarza warunki sprzyjające rozwojowi próchnicy, a w konsekwencji może doprowadzić do przedwczesnej utraty zębów własnych pacjenta. Równie niebezpieczne są wady zgryzu, które mogą prowadzić do nierównomiernego rozkładania się sił w trakcie przeżuwania pokarmów, co z kolei może skutkować kruszeniem się zębów lub podnoszeniem się dziąseł i odsłanianiem podatnych na próchnicę szyjek zębów. To wszystko sprawia, że leczenie ortodontyczne, które przez długi czas było postrzegane przez pacjentów przede wszystkim w kontekście działań kosmetycznych i estetycznych ma bezpośrednie przełożenie na to, jak długo będziemy się cieszyć zębami własnymi.

Ortodonta Warszawa Wola

Ortodonta Warszawa

 

Ortodonta jest jednym ze specjalistów przyjmujących w naszym gabinecie stomatologicznym. Jego ogromna wiedza, doświadczenie oraz pasja z jaką śledzi nowości na rynku rozwiązań ortodontycznych sprawiają, że stale zaskakujemy pacjentów nowymi możliwościami. Obok leczenia przy użyciu tradycyjnych aparatów ruchomych oferujemy kompleksowe prostowanie zębów z wykorzystaniem aparatów stałych, w tym niezwykle dyskretnych rozwiązań lingwalnych.


Ortodonta dziecięcy Warszawa

Wszelkie wady zgryzu czy nieprawidłowości zębowe, które występują w młodym wieku mogą prowadzić do poważnych konsekwencji dla zdrowia w wieku dorosłym. Dlatego też warto znaleźć dobrego ortodontę, który zajmie się leczeniem zębów dziecka. Ortodonta dziecięcy to specjalista zajmujący się wszelkimi wadami i nieprawidłowościami u najmłodszych. To właśnie wtedy, kiedy dziecko jeszcze rośnie, dobrze jest podjąć leczenie i zainwestować w dobrego ortodontę. Nasi ortodonci dziecięcy to doświadczeni specjaliści, którzy każdego dnia z pełnym zaangażowaniem oraz troską dbają o uśmiechy pociech. Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne dla najmłodszych jest komfort i poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby wizyty u naszych ortodontów dziecięcych przebiegały w miłej atmosferze.


Ortodoncja – leczenie aparatem stałym

Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem aparatu stałego może zostać rozpoczęte dopiero po przeprowadzeniu szczegółowego badania zębów. Dopiero po stwierdzeniu przeciwskazań lub wyleczeniu wszystkich ubytków ortodonta układa szczegółowy plan leczenia i przystępuje do nałożenia aparatu na zęby pacjenta. Aparat stały zawsze zakładamy na zęby zdrowe i wolne od próchnicy. W przypadku aparatów ruchomych wskazanie to nie jest tak istotne, gdyż pacjent może w normalnym zakresie korzystać z pomocy stomatologa.


W naszym gabinecie stomatologicznym ortodonta i stomatolog ściśle ze sobą współpracują, co pozwala nam na bezpieczne i komfortowe leczenie wad zgryzu oraz korygowanie nieprawidłowości zębowych.


Do skorzystania z pomocy ortodonty zachęcamy pacjentów niezależnie od wieku – dzieci, młodzież i dorosłych – z terenu miasta Warszawa. Siedzibą Studia Stomatologicznego jest Wola. Łatwo do nas trafić z każdego punktu w mieście. Oferujemy kompleksową pomoc w każdej sytuacji. W ramach Studia Stomatologicznego swoje usługi świadczą także chirurdzy i stomatolodzy, którzy we współpracy z ortodontą zadbają o Twój zdrowy i piękny uśmiech.

KONTAKT:

Studio Stomatologiczne

ul. Jana Kazimierza 29

01-248 Warszawa

tel.: +48 22 608 88 72

e-mail: rejestracja@studiostomatologiczne.pl

 

Godziny otwarcia:

pn-pt:  9:00-20:00

Mapa
Wirtualny spacer - StudioStomatologiczne Facebook - StudioStomatologiczne

Przedstawiamy Państwu nowy sposób

zapisywania się do naszych lekarzy

na wizyty online.

Teraz na spokojnie możecie wybrać

odpowiedni dnień oraz godzinę wizyty.

Można do nas dojechać:

autobusem 105, 155, 167, 197 (przystanek REDUTA WOLSKA)

lub 255 (przystanek GOLESZOWSKA).

tramwajem 10, 24, 26, 27, 44, 71 (przystanek REDUTA WOLSKA).

Z uwagi na budowę II linii metra kursowanie komunikacji miejskiej może się zmienić.

formularz kontaktowy:

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Wysłano formularz.

Pomieszczenia klimatyzowane

Możliwość płatności kartą

Kącik interaktywny dla dzieci

Wifi

Toalety dla niepełnosprawnych

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Gabinet Stomatologiczny © 2017 studiostomatologiczne.pl

Chirurg stomatolog | Endodoncja | Implanty | Ortodonta | Stomatolog dziecięcy | Protetyk | Stomatologia estetyczna