STUDIO STOMATOLOGICZNE

CENNIK

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

Implantologia

Implantologia to dziedzina stomatologii specjalizująca się w uzupełnianiu braków zębowych przy użyciu osadzanych w podłożu kostnym tytanowych wszczepów śródkostnych. Bazując na zjawisku osseointegracji, implantologia pozwala na komfortowe, a zarazem estetyczne uzupełnianie braków spowodowanych utratą przez pacjentów zębów stałych. Implanty można stosować zarówno w przypadku braków spowodowanych utratą pojedynczych zębów, jak i kilku zębów. Nowoczesna implantologia wykorzystująca mosty protetyczne osadzane na implantach daje również możliwość odbudowy pierwotnych warunków zgryzowych w przypadkach całkowitego bezzębia. Zabieg wymaga wszczepienia zaledwie kilku implantów, na bazie których protetyk może odbudować cały łuk zębowy, górny i dolny.

Implanty Warszawa Wola

Wskazania do leczenia implantologicznego

 

Leczenie implantologiczne polega na umieszczaniu w kości szczeki lub żuchwy tytanowej śruby, która pełni rolę kotwicy stabilizującej sztuczny ząb (koronę protetyczną) w podłożu kostnym. Pod tym względem implanty można porównać do korzeni, które w sposób naturalny stabilizują zęby w podłożu kostnym. W praktyce określenie „implant zębowy” bardzo często odnosi się do kompletnego uzupełnienia protetycznego, na które składa się implant (wszczep kostny) oraz odbudowa protetyczna w postaci korony zębowej lub mostu ceramicznego.


Implanty bardzo często stosowane są jako uzupełnienia pojedynczych braków zębowych spowodowanych zaawansowaną próchnicą lub utraconych w wyniku wypadków. Implanty mogą być również stosowane w przypadku bezzębia. Wówczas w podłoże kostne wprowadza się odpowiednio od czterech do sześciu śrub w żuchwie oraz od sześciu do ośmiu w szczęce, na których następnie protetyk wykonuje most ceramiczny. Most ceramiczny osadzony na implantach zębowych zaliczamy do uzupełnienia stałego – wykonana w ten sposób proteza zębowa jest wygodna w użytkowaniu, a jednocześnie trudna do odróżnienia od naturalnych zębów pacjenta.


Wykonanie implantacji (osadzenia implantu) musi zostać poprzedzone szczegółowymi badaniami zębów, dziąseł i tkanki kostnej. Dopiero po stwierdzeniu braku przeciwskazań implantolog układa szczegółowy plan leczenia i przystępuje do osadzania śrub w podłożu kostnym. Implantologia jest ściśle związana z chirurgią szczękową, dzięki temu na pomoc implantologa coraz częściej mogą liczyć również pacjenci, u których zastosowanie implantów należy poprzedzić zaawansowanym leczeniem zabiegowym.


Implanty Warszawa

Implanty to nasza specjalność. W gabinecie stomatologicznym pomagamy zarówno pacjentom zainteresowanym odbudową jednego lub kliku zębów, jak również pacjentom poszukującym wygodnej alternatywy dla tradycyjnych uzupełnień protetycznych. Wszystkim pacjentom, którzy odwiedzają Studio Stomatologiczne w dzielnicy Wola zapewniamy profesjonalną opiekę oraz fachowe doradztwo w zakresie planowanych prac protetycznych. Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji, tak w zakresie konsultacji, jak i przeprowadzania zabiegów.

KONTAKT:

Studio Stomatologiczne

ul. Jana Kazimierza 29

01-248 Warszawa

tel.: +48 22 608 88 72

e-mail: rejestracja@studiostomatologiczne.pl

 

Godziny otwarcia:

pn-pt:  9:00-20:00

Mapa
Wirtualny spacer - StudioStomatologiczne Facebook - StudioStomatologiczne

Przedstawiamy Państwu nowy sposób

zapisywania się do naszych lekarzy

na wizyty online.

Teraz na spokojnie możecie wybrać

odpowiedni dnień oraz godzinę wizyty.

Można do nas dojechać:

autobusem 105, 155, 167, 197 (przystanek REDUTA WOLSKA)

lub 255 (przystanek GOLESZOWSKA).

tramwajem 10, 24, 26, 27, 44, 71 (przystanek REDUTA WOLSKA).

Z uwagi na budowę II linii metra kursowanie komunikacji miejskiej może się zmienić.

formularz kontaktowy:

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Wysłano formularz.

Pomieszczenia klimatyzowane

Możliwość płatności kartą

Kącik interaktywny dla dzieci

Wifi

Toalety dla niepełnosprawnych

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Gabinet Stomatologiczny © 2017 studiostomatologiczne.pl

Chirurg stomatolog | Endodoncja | Implanty | Ortodonta | Stomatolog dziecięcy | Protetyk | Stomatologia estetyczna